Domácí telefony - Kamerové systémy - EZS - Požární signalizace

Bezpečnost na prvním místě!

Kamerové systémy (CCTV) Kam dál?

Nedivte se, že běžná zabezpečovací technika s detektory a nejrůznějšími čidly se nyní začíná doplňovat a vybavovat kamerovými systémy. Jde o to nejen vystrašit a odradit případné zloděje či útočníky, ale také zjistit, o koho jde a pomoci k jejich dopadení. Jestliže napoprvé se zloděj nechal odradit, podruhé už může přijít s lepším vybavením a s větší drzostí. Když se nám podaří zloděje usvědčit z pokusu vloupání a posadit ho za mříže, zabezpečovací systém byl dvakrát úspěšný. Víte, že nejvíce kamerových systémů mají ve Velké Británii? A výsledek? Usvědčených zlodějů, útočníků a vandalů je tam daleko více než před lety. Uvidíte, že kamerový systém se vám vyplatí.

Kamerový systém neboli CCTV

A jak vlastně kamerový systém funguje? Někdy se používá zkratka CCTV, což znamená Closed Circuit Television neboli uzavřený televizní systém. Jde o systém kamer, který nepřetržitě sleduje vybraný prostor průmyslového provozu, veřejného či soukromého prostoru. Obraz lze sledovat na monitorech a také jej ukládat na záznamová zařízení. Moderní software pro CCTV umožňuje propojit kamerové systémy s alarmy a spustit kameru jen v případě narušení. Kamera tak zaznamená podezřelé okolnosti a v případě skutečného nebezpečí má systém k dispozici i záznam.

Vyšším stupněm jsou IP systémy

Dalším krokem vývoje dokonalejšího elektronického zabezpečovacího systém jsou IP kamerové systémy. Jednoduše řečeno jde o propojení kamerového systému s internetovou sítí, které přináší netušené možnosti. Záznam z kamery je možné přenášet na libovolnou vzdálenost, ovládání kamer lze řídit na dálku. Vše vidíte na svém počítači nebo v chytrém telefonu. Díky novým technologiím proudí data i energie jediným kabelem. Video z kamerového systému se nenahrává na analogový video přístroj, ale přichází na výkonný počítačový server. Některé systémy s výkonným softwarem a serverem ovládají tisíce kamer na velkých letištích

Výhody IP kamerových systémů

  • provoz po počítačových rozvodech
  • napájení i video po jednom kabelu
  • velké rozlišení obrazu, sledování detail

Kamerové systémy, jak analogové s místním okruhem, tak počítačové umožňují sledovat osoby, narušení objektů, průběh technologického proces i pohyb zboží. Zpracujeme pro vás návrh vhodného řešení, obstaráme technologii a celý kamerový systém namontujeme s co nejmenším omezením vašeho provozu. Samozřejmostí je servis s pravidelnou údržbou i zapůjčení náhradního zařízení během případné opravy. Využijte systém kamer, které ochranu vašeho objektu zefektivní.

Pro kamerové systémy dodáváme značky

  • Samsung
  • HIK VISION
  • ACTi
  • Arecont Vision
  • Metel

Prvky kamerového systému

Napište nám

Neváhejte nás kontaktovat

SET-MONT s.r.o.

Modřanská 80
147 00 – Praha 4

Petr Vaněček

Jednatel společnosti
Vedoucí střediska vnějších sítí

Jaroslav Blažek

Vedoucí střediska vnitřních sítí