Domácí telefony - Kamerové systémy - EZS - Požární signalizace

Bezpečnost na prvním místě!

Elektronické zabezpečovací systémy Kam dál?

EZS patří k nejmodernějším bezpečnostním systémům a zcela nahradily původní analogické systémy. Elektronické zabezpečovací systémy využívají různé funkce, které umožňují odhalit neoprávněné vniknutí do vašeho domu nebo jiného objektu a spustit alarm nebo poslat zprávu vám či na pult centralizované ochrany. Využívají analogové součásti, jako jsou dráty a digitální systém v podobě detektorů, které reagují na pohyb, teplo či kouř. EZS slouží k zamezení vniku do objektů nebo také k zabezpečení vstupu do objektů.

Elektronické zabezpečovací systémy se skládají z:

  • ústředny EZS (spouští poplach)
  • soustavy detektorů, čidel a kontaktů (reagují na podněty )
  • autonomní bezdrátové systémy (vlastní baterie, komunikace rádiovým signálem)

Ústředny EZS

Ústředna EZS Oasis - Jablotron

Ústředny EZS  tvoří mozek ochranného systému, zajišťují komunikaci mezi jednotlivými součástmi systému, zejména detektory a podle nastavení celý elektronický systém řídí. Přijímají signály narušení od detektorů a podle funkcí, jimiž jsou vybaveny, vyvolají poplach nebo zprostředkují vysílání a zobrazování zpráv o událostech a upozornění.

Další funkce umožňují ústředně poslat signál na pult centralizované ochrany (PCO), který na místo vyšle strážní hlídku. Ústřednu lze vybavit například GSM komunikátorem, který informuje PCO, posílá zprávy a může zaznamenávat zvuky i obraz. Další součástí EZS jsou nejrůznější detektory. Umí zaznamenat pohyb, teplo, plyn, nebo reagují na rozbití skla. A víte, jak je na tom Praha s kriminalitou? Instalujte si raději sofistikované překážky proti zlodějům.

 

Jaké ústředny EZS montujeme

  • Řada ústředen DSC Power 432/632, Jablotron JA63 a JA65
  • Řada ústředen DSC Power 832/864 a Maxsys, Rokonet Orbit-Pro a Pro Sys
  • Řada ústředen Galaxy Classic 8 až 512, Galaxy G3, Galaxy dimension

Jednoduchá ústředna elektronického zabezpečovacího systému může sloužit jako detektor a alarm, složitější bývají zapojeny do systému, v němž je řada různých detektorů. K ústředně lze připojovat dalších moduly, takže se rozšiřuje možnost jejích funkcí. Zabezpečovací systémy umožňují připojení například tiskárny i počítače, který monitoruje poplachy a vyhodnocuje je. Další možností je připojení na pulty centralizované ochrany přes přídavné komunikátory. Ty dokáží zprostředkovat také zvuk i obraz, pokud jsou v systému zapojeny kamery. Na tiskárně je možné průběžně vypisovat události, to znamená zaznamenat jakoukoli aktivitu detektorů. Vyberte si ústředny od renomovaných výrobců z naší nabídky.

Detektory, čidla a kontakty

Detektory v rámci elektronických zabezpečovacích systémů umožňují detekovat různé změny v prostředí a vyhodnotit je jako narušení. Připomínají smyslovou a nervovou soustavu člověka. Také reagujeme na chlad či teplo, na dotyk či pohyb. Takovými smysly ezs jsou různé detektory, čidla a kontakty. Ty informují o změnách ve své blízkosti a vysílají signály do ústředny. Ta je vyhodnotí a spustí poplach různé intenzity.

Elektronické zabezpečovací systémy disponují jednoduchými detektory pohybu či duálními detektory. Jestliže oba vyhodnotí událost jako důležitou, vysílají signál do ústředny. Eliminují se tak plané poplachy, například při pohytu záclony či zvířete. Detektory rozbití skla se montují na velké skleněné plochy a výklady. Některé detektory okamžitě spouštějí kameru, která pořizuje videozáznam. Magnetické kontakty, které reagují na narušení magnetického pole, se montují se na dveře, okna či garážová vrata. Další čidla reagují na plyn či žár. Při výběru vhodných detektorů, čidel a kontaktů vám poradíme.

Jaké detektory elektronického zabezpečovacího systému můžete mít

  • Detektory pohybu
  • Mikrovlnné detektory
  • Duální detektory
  • Detektory tříštění skla, otřesové detektory
  • Infrazávory, magnetické kontakty
  • Detektory prostředí

PIR detektor

Je schopen velice přesně rozpoznat lidské tělo v porovnání jeho teploty vůči pozadí. Tyto detektory se hodí ke střežení všech vnitřních prostorů, které jsou situovány ve standardním prostředí. Jsou vyvinuty PIR detektory, které jsou schopny střežit i ve venkovním prostředí.

Snímač rozbití skla

Používá se především k ochraně vitrín či velkých skleněných ploch. Pokud dojde k rozbití skla, pošle poplachovou informaci ústředně.

Magnetické kontakty

Umisťují se na rámy oken, dveří nebo vrat. Jejich výhodou je, že pošlou poplachovou informaci již při pokusu o vniknutí do objektu. Stačí pootevřít okno či dveře a ústředna vyhlásí poplach.

Snímač úniku výbušných plynů

Slouží k indikaci poplachu při úniku plynů. Reaguje na všechny typy hořlavých plynů (zemní plyn, svítiplyn, propan, butan, acetylén, vodík,…) ve dvou úrovních koncentrace. Přístroj signalizuje únik plynu opticky, akusticky. Komunikuje s ústřednou. Má výstupní relé pro ovládání např. elektrického ventilu přívodu plynu nebo externího hlásiče (světlo, siréna).

Optický hlásič kouře

Tento detektor reaguje na výskyt kouře. Pro lokální varování má zabudovanou akustickou sirénku. Poplachovou informaci čidlo také předává bezdrátově. Snímač provádí pravidelně autotest a hlásí svůj stav kontrolním přenosem do systému. Funkci čidla lze ověřit stiskem testovacího tlačítka.

Siréna

Slouží k akustické indikaci napadení objektu. Při poplachu nejen houká, ale signalizuje i blikáním, což usnadňuje dohledání objektu v případě výjezdu bezpečnostní agentury.

Autonomní bezdrátové systémy

Autonomní bezdrátové systémy na frekvenci 433 MHz neboli bezdrátové zabezpečovací systémy mají největší výhodu v tom, že se instalují snadno a bez stavebních úprav. Není potřeba rozvádět kabely po celém bytě či domě, ukrývat je pod omítku nebo do lišt. Každý další prvek se snadno zapojí do systému. Jednotlivé komponenty elektronického zabezpečovacího systému, to znamená detektory, jsou napájeny vlastní baterií. Komunikace mezi ústřednou a detektory probíhá pomocí radiového signálu. Ústředna rozpoznává jednotlivé komponenty pomocí ID kódu, který je unikátní. Nevýhodou je, že baterie se musí kontrolovat a měnit.

Bezdrátové zabezpečovací systémy jsou však limitovány vzdálenostmi mezi ústřednou a detektory, případně může být elektromagnetický signál rušen, nebo se jeho intenzita omezuje při průchodu některými stavebními prvky. Je to stejné, jako když máte počítač připojen k WI-FI vysílači, ale v některých místnostech je signál velmi slabý. Tento systém vyžaduje oproti kabelovému kontroly a pravidelnou výměnu baterií.

Doporučujeme spolehlivé zařízení VISONIC Power Code od firmy Jablotron.

Další služby elektronického zabezpečení

Kamerové systémy
Kamerový systém má za úkol nejen odstrašit potenciální zloděje či útočníky, ale případně pomoci k jejich dopadení. Kamerový systém je investice, která se vyplatí.
Požární signalizace

S požárním systém lze předejít mnohým škodám na majetku či zamezit ztrátám lidských životů.

  • Konvenční systém
  • Adresovatelný systém
Neváhejte nás kontaktovat

SET-MONT s.r.o.

Modřanská 80
147 00 – Praha 4

Petr Vaněček

Jednatel společnosti
Vedoucí střediska vnějších sítí

Jaroslav Blažek

Vedoucí střediska vnitřních sítí