Domácí telefony - Kamerové systémy - EZS - Požární signalizace

Bezpečnost na prvním místě!

Inteligentní domácnost Kam dál?

SYSTÉM INTELIGENTNÍ DOMÁCNOSTI je systém automatického (i manuálního) ovládání chodu domácnosti. Lze jím ovládat vytápění jednotlivých místností dle denního využití a potřebné teploty. Umožní zapínání zásuvkových okruhů na základě časového rozvrhu, trvale nebo podle potřeby. Ovládání osvětlení jednotlivých místností zařazením světel do „Světelných scén“, které se dají ovládat pomocí APP z telefonu, tabletu nebo PC.

Využití systému inteligentní domácnosti je mnohostranné

Regulace pokojové teploty

Regulace pokojové teploty v každé místnosti je velkou výhodou! Máte plnou kontrolu nad topením. Např.: 1) Kuchyně spojená s obývacím pokojem je během týdne vytápěna pouze večer. 2) Koupelna pouze ráno a večer. 3) Ložnice zůstává po celý den bez vytápění.

Vypnutí spotřebiče

Chvíli potom, co odejdete z domova, se sami sebe ptáte, jestli jste vypnuli žehličku na vlasy, nezůstala rozsvícená světla apod. Tento pocit je nejhorší, když již sedíte v autě a máte nutkání se vrátit. Právě v tu chvíli vyndáváte chytrý telefon a můžete kdykoliv zásuvku odpojit, světlo vypnout.

Rádio ovládané vypínačem

Ráno, poté co vejdete do koupelny, začne společně s rozsvíceným světlem hrát rádio. Jednostisk slouží např. pro oblíbenou Evropu 2 a dvojklik třeba pro Radiožurnál.

Automatické osvětlení skříně

Vnitřní osvětlení ve velké skříni je jednoduché. Jeden dveřní kontakt a systém reaguje na to, jestli jsou dveře zavřené či otevřené a podle toho se také chová i osvětlení skříně. Lze i časově nastavit dobu svícení v případě, že dveře od skříně zůstanou otevřené.

Tlačítko na dobrou noc

Jednoduchý stisk vypínače odpojí všechny elektrické spotřebiče, které nejsou potřeba, od elektřiny. Televize, PC a audio jsou vypnuty ze svých pohotovostních režimů. Také NAS systém je pomocí UDP příkazu vypnut. Díky stisknutí jediného tlačítka ušetříte mnoho energie. Máte zdraví spánek bez zbytečného elektro smogu.

Přístup odkudkoliv

Je velice praktické, že se kdykoliv se na svých cestách mimo domov můžete s domem spojit přes chytrý telefon nebo PC. Je jedno, zda kontrolujete teplotu, světla, nebo jednoduše kontrolujete, zda jsou zavřená okna, když začíná pršet.

Tlačítko místo sestavy vypínačů

Ihned vedle pohovky je bezdrátové tlačítko. Díky tomuto tlačítku můžete vykouzlit jedinečnou atmosféru. Jednostiskem se zapne světlo u pohovky. Dvojstiskem se zapne světelná scéna pro sledování televize – lampa se rozsvítí, zásuvka pro televizi se zapne a pomocí UDP příkazu se zapne televize.

Barevné scény

Je ve vašem domě použito větší množství nepřímého (ambientního) osvětlení, které je realizováno pomocí barevných LED pásků. Díky systému inteligentní domácnosti si můžete dopřát tu pravou atmosféru, ať jste kdekoliv. Veškeré barvy jsou ovládány pomocí světelných scén. Pokud chcete vybrat nějakou jinou barvu, jednoduše sáhnete po chytrém telefonu, tabletu a pomocí APP ji změníte. Díky tomu, že lze scény měnit i přes APP, je ovládání a přizpůsobování hračkou.

Telefon jako klíč

Jak hlavní, tak vchodové dveře máme napojeny na systém inteligentní domácnosti a můžeme je tedy ovládat. Velice rychle si zvyknete na to, že místo klíčů použijete pro vstup do domácnosti např. iPhone a ne klíče. Další pozitivum je dálkové ovládání dveří například pro pošťáka nebo sousedy, které vpustíte v případě nutnosti dovnitř. A pokud někdo zapomene klíče doma? Jednoduše je otevře přes APP v chytrém telefonu nebo tabletu.

Klidná dovolená

Znáte ten pocit, kdy jedete na dovolenou a nejste si jistí, zda jste zavřeli okna a zamknuli dveře? Tento pocit nejistoty nedostanete z hlavy během celé dovolené. To je ale již minulostí. Díky tomu, že máte systém inteligentní domácnosti, tak se pomocí APP ve vašem telefonu nebo webovém prohlížeči můžete vždy bez obav podívat a ujistit se, že je vše v pořádku.

Suchý dům

Systém inteligentní domácnosti se v případě deště a otevřených oken postará o to, aby váš dům zůstal v suchu. Jediné, co k tomu potřebujete je dešťový senzor a senzory na oknech a dveřích. Jakmile začne pršet a nějaké okno (nebo dveře) je déle než 5 minut otevřené, dostanete ihned email, že byste je měli zavřít. Když nebudete šetřit a pořídíte si i motorky na okna, můžete okna zavírat automaticky.

Automatické větrání

Máte nastaveno, že se žaluzie ráno automaticky vytahují – pouze o víkendu ovládáte žaluzie manuálně stiskem tlačítka. Když jsou žaluzie nahoře, automaticky se spustí ventilace na přednastavenou dobu a stupeň. Odvětrávání můžete samozřejmě zapnout také tlačítkem. Funkci tlačítka lze nastavit tak, že klimatizace se zapne pouze přes den, protože v noci by vás větrání rušilo. Výjimkou je pouze párty v domě. Pokud je aktivovaný režim párty, je možné zapnout ventilaci i v noci.

Ochrana proti silnému větru

Každou z vašich žaluzií máte napojenou na systém automatické domácnosti a můžete je tak ovládat samostatně, nebo jako celek. Dodatečně se vám systém také stará o ochranu žaluzií před silným větrem. Pokud dosáhne vítr rychlosti např. 30 km/h, tak se lamely žaluzií narovnají. Pokud ale fouká vítr, který přesahuje 80 km/h, žaluzie se vytáhnou a zůstávají vytažené tak dlouho, dokud síla větru neklesne. Díky tomu se nestane, že se vaše drahé žaluzie poničí z důvodu silného větru.

Dům v pohotovostním režimu

V každé místnosti je instalovaný pohybový senzor. Ty na jednu stranu mohou sloužit pro ovládání osvětlení, na druhou stranu plní funkci detektorů přítomnosti pro nezvané hosty. Pokud v domě není po dobu 15 minut zaznamenán pohyb, automaticky se dům přepne do pohotovostního režimu. Světla se automaticky vypnou, a pokud je nějaké okno otevřené, dostaneme ještě pro jistotu e-mail.
Výjimka: Pokud je zapnutá televize, dům se do pohotovostního režimu nepřepne. Nemusíme mít tedy strach ani při sledování filmu, že v případě nehybnosti se nám vše vypne.

Audio přes tlačítko

V domě jsou např. 3 zónové zesilovače, které se starají o audio v domě. Audio neovládáte pouze aplikací pro audio systém, ale také pomocí tlačítek přes systém inteligentní domácnosti. Povely jako „Play/Pause“ a další, které používáme denně, jsou pomocí tlačítka nebo APP kdykoliv po ruce.

Ovládání multimédií

Domácí kino, síťový zesilovač a televizor, lze ovládat přes tlačítka na zdi. Přes systém inteligentní domácnosti pomocí APP je pak ještě možné řídit hlasitost a přepínat jednotlivé kanály. Dodatečně u TV ještě můžete použít dětskou pojistku: Jakmile se TV zapne, nelze ji vypnout přes tlačítko na zdi.

Kdo stojí před dveřmi

U vstupních dveří je instalovaná kamera, kterou používáte společně se systémem inteligentní domácnosti a APP. Jakmile někdo zazvoní na zvonek, ukáže se obraz z kamery v APP – také pokud jsme mimo domácí síť! Pokud chcete, můžete samozřejmě otevřít dveře. Tímto způsobem vždy víte, co se děje před vašimi dveřmi. Pokud bude dům přepnutý do pohotovostního režimu, je možné přesměrovat obraz z kamery a zazvonění na chytrý telefon nebo tablet.

Centrální funkce tlačítkem

Pro osvětlení a žaluzie a jiné lze vytvořit centrální funkci. Tlačítkem, které je všem na dosah, můžete jednoduše vypnout světla, zatáhnout žaluzie apod. Také můžete třeba v patře vytvořit jednoduchou centrální funkci, jíž pomocí dvojstisku určitého tlačítka zhasnete většinu světel před tím, než jdete spát. Ovládání je skutečně jednoduché. I malé děti to mají hned pod palcem.

Neváhejte nás kontaktovat

SET-MONT s.r.o.

Modřanská 80
147 00 – Praha 4

Petr Vaněček

Jednatel společnosti
Vedoucí střediska vnějších sítí

Jaroslav Blažek

Vedoucí střediska vnitřních sítí